Zakład fotograficzny KROSNOLAB.PL Krzysztof Kolanko

Aktualności

O firmie

photo      Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się wiele lat temu gdy chodziłem do szkoły podstawowej. Otrzymałem wtedy w prezencie aparat fotograficzny AMI 66 na "szerokie filmy" 120. Wykonałem nim wiele udanych zdjęć, pragnąłem również nauczyć się samodzielnie wykonywać odbitki. Marzenie to spełniło się w liceum.
W tym czasie bliżej zapoznałem się z techniką radziecką, aparaty małoobrazkowe: Smiena 8M oraz
Zenit 11 były dużym skokiem jakościowym w porównaniu z AMI, a przede wszystkim radykalnie zwiększały szansę na wykonanie dobrego zdjęcia. Zdobyłem powiększalnik Krokus i w łazience stworzyłem mini ciemnie.

Nadszedł czas na kolejny krok - pracę w branży fotograficznej. W 1995r. rozpocząłem pracę w znanym krośnieńskim zakładzie  fotograficznym jako fotograf, operator minilabu. Pod okiem mistrza fotografii śp. Stanisława Busza  zdobyłem doświadczenie zawodowe. Za jego namową w 2000 roku zdałem egzamin czeladniczy przed Komisją Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie a trzy lata później 1 lipca 2003r. uzyskałem tytuł mistrza w zawodzie fotograf.
W ciągu szesnastu lat pracy wykonywałem zdjęcia aparatami analogowymi Nikon F4, F50, F80 oraz cyfrowymi Nikon D70, D200, D7000, Fuji S5 PRO. Odbitki naświetlałem na maszynach FUJIFILM PP401, PP1040, PP1058 oraz FRONTIER 350.
Po śmierci mojego mentora postanowiłem rozpocząć samodzielną działalność gospodarczą i tak w 2012r. rozpoczął się kolejny etap mojej przygody z fotografią. 
  
W kwietniu 2012r. przystąpiłem do sieci autoryzowanych partnerów: FUJIFILM
Klub - Laboratorium Fotograficzne.
W zakładzie fotograficznym KROSNOLAB.PL zdjęcia naświetlane są na maszynie  FRONTIER 350 z oraz drukowane na drukarce wielko-
formatowej EPSON 7890 wykorzystaniem najnowszego oprogramowania pracującego na wysokiej klasy komputerach.
Krzysztof Kolanko