O MNIE

      Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się wiele lat temu gdy uczęszczałem do szkoły podstawowej. Otrzymałem wtedy w prezencie aparat fotograficzny AMI 66 na „szerokie filmy” 120. Wykonałem nim wiele udanych zdjęć, pragnąłem również nauczyć się samodzielnie wykonywać odbitki. Marzenie to spełniło się w szkole średniej. W tym czasie bliżej zapoznałem się z techniką radziecką, aparaty małoobrazkowe: Smiena 8M oraz Zenit 11 były dużym skokiem jakościowym w porównaniu z AMI 66, a przede wszystkim radykalnie zwiększały szansę na wykonanie dobrego zdjęcia. Zdobyłem powiększalnik Krokus, stworzyłem mini ciemnie.
     Nadszedł czas na kolejny krok – pracę w branży fotograficznej. W 1995r. rozpocząłem pracę w znanym krośnieńskim zakładzie  fotograficznym jako fotograf, operator minilabu. Pod okiem mistrza fotografii śp. Stanisława Busza  zdobyłem doświadczenie zawodowe. Za jego namową w 2000 roku zdałem egzamin czeladniczy przed Komisją Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie a trzy lata później 1 lipca 2003r. uzyskałem tytuł mistrza w zawodzie fotograf.
     W ciągu szesnastu lat pracy wykonywałem zdjęcia wieloma aparatami firmy Nikon a także Praktica, Canon, Fujifilm. Odbitki naświetlałem na minilabach FUJIFILM PP401, PP1040, PP1058 oraz FRONTIER 350.
     Po śmierci mojego mentora postanowiłem rozpocząć samodzielną działalność gospodarczą i tak w 2012r. rozpoczął się kolejny etap mojej przygody z fotografią w lokalu na ulicy Piłsudskiego 18 w Krośnie. Obecnie zdjęcia wykonuję sprzętem Nikona, a w laboratorium fotograficznym używam wiele urządzeń marki FUJIFILM, EPSON i RICOH.

  

Wspomnienia z laboratorium przy ulicy Staszica 4 (lata 1995 – 2000).